Karadut suyu satış

Karadut suyu satışı içinde artış görülmektedir. Ayrıca dayanıklılık süresi azdır. Karadut 10 15 cm boyunda kalın bir ağaçtır. Organik tek meyvedir. Nedeni ise ağacında zararlı böceklerin bulunmaması yani böceklenmiyor olan tek yiyecek olmasıdır. Eskiden her evde bulundurulan karadut suları simdi ise günümüzde şifa unsurlarını bilen aileler tarafından tüketiliyor. Tazeyken de yenilebilir veya su halinde de yapılır. Karadut şifalı bir meyvedir.

Karadut Suyu

Karadut suyunun faydalarını saymakla bitiremeyiz.  İnsan vücudu için birçok faydası var. Ne şekilde tüketilirse tüketilsin müthiş bir kan yapıcı özelliğine sahiptir. Aynı zamanda enerji deposudur. Karadut suyu diş eti iltihaplanmalarına birebirdir. Ağız ve boğaz enfeksiyonlarına tedavi edilir. Çok güçlü antioksidan özelliği içerdiği için oldukça sağlıklıdır. Bu antioksidanlar bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bundan dolayı da karadut suyu satışı artış gösteriyor.

Ayrıca kalbi koruyucu yaşlanmayı geciktirici etkisi var. Karadut halsizlik, yorgunluk durumunda çok faydalı ve uykusuzluğa da çare oluyor. Dinç ve dirençli bir vücudumuz oluyor. Özellikle kış aylarında grip, nezle, bronşit gibi birçok hastalığa faydalı oluyor. Karadut kan basıncını düşürüyor ve sindirim sistemindeki rahatsızlıkları yok ediyor. Saçların ve diş etlerinin güçlenmesi için bol bol karadut suyu tüketin. Sac ve diş dostudur. Karadut suyunun zararları yok denecek kadar bir iki tanedir.

Ham yenildiği zaman kabızlık sorunu olur ve olgunlaşmış halde aşırı yenildiği zaman da ishale yol acar. İnselin yani şeker hastalarının da dikkat etmesi gerekir. Karadut suyu şu anki günümüzde çoğu insanların geçim kaynağı ekmek oldu oldu. Eskiden az olduğu için şuan ciddi şekilde karadut suyu satışı yapılıyor, tadı çok güzel ve birçok hastalığa şifa. O yüzden günümüzde satış rekoru kırıyor olarak görülmektedir. Herkesin sağlığı açısından mutlaka ve mutlaka içmesi ve içirilmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir  Sağlığınız için Karadut için

Özel olarak tamamen doğal yapılan karadut suyunun bazı faydaları; Karadut meyvesi çok güçlü bir antioksidandır.Kalbi koruyucu,yaşlanmayı geciktirici,bağışıklık sistemini güçlendirici,kalbi koruyucu,halsizliğe,aşırı yorgunluğa,ağız ve boğaz enfeksiyonlarında,kanı temizlemede,sindirim sistemine,kan basıncını dengelemede,saçların ve dişlerin güçlenmesinde,gastrit ve hepatit tedavisinde,mide salgısının dengelenmesinde,uykusuzluk sorununda faydalıdır. Ayrıca karadut suyu konsantre olduğu için 7 veya 8 lt suya karıştırıp soğukta içebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir